logo MATIO

Rolicz PIT na stronie Ministerstwa Finansów

Darmowy Program PIT
Przekaż 1% podatku dla Fundacji

Zaloguj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Szukaj

W dniach 25–27 listopada 2016 r. w Krakowie po raz XVI odbyły się organizowane przez Fundację MATIO „Warsztaty szkoleniowo-edukacyjne MUKOWISCYDOZA 2016”, w których uczestniczyli rodzice, opiekunowie oraz chorzy na mukowiscydozę dorośli z całej Polski. W warsztatach wzięli udział lekarze, fizjoterapeuci i dietetycy zajmujący się chorobą oraz wolontariusze.

Tradycyjnie już warsztaty były jedną z polskich aktywności Europejskiego Tygodnia Świadomości Mukowiscydozy. Wykłady odbywały się w Doubletree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center. W tym roku tematy wykładów obrano w taki sposób, by przybliżyć uczestnikom najnowsze osiągnięcia i trendy w leczeniu mukowiscydozy. Nacisk położono również na uzupełnienie wiedzy rodziców i opiekunów od  lat zmagających się z chorobą, a także na dotarcie do grupy osób nowo zdiagnozowanych. Pierwszy raz w historii tego ogólnopolskiego wydarzenia wykłady podzielone były na trzy niezależne panele, przeznaczone dla rodziców i opiekunów różnych grup wiekowych: 0–6 lat, 7–15 lat i 16+.

Fundacja od 2000 roku organizuje warsztaty szkoleniowo edukacyjne. W roku 2016 odbyła sie 16-ta edycja spotkania chorych i ich opiekunów z dietetykami, lekarzami, psychologami.  Spotkanie urozmaicone było uroczystą kolacją czy warsztatmi kulinarnymi.

2 marca w ramach #tydzienmuko odbyło się kolejne spotkanie ze studentami IFMSA-Poland Oddział Kraków. Fantastycznie poprowadzona przez Pana Kamila Rapacza prezentacja o mukowiscydozie i chorobach rzadkich . Tak dużego zainteresowania spotkaniem edukacyjnym dawno nie było. Ci przyszli lekarze na pewno zapamiętają co to jest mukowiscydoza!

6 edycja Dolina Mukolinków Galeria Handlowa Turzyn zakończona!!!

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili oraz:
  • Galeria Handlowa Turzyn za przychylność i otwarte serca,
  • Iwona Ostrowska pomysłodawczyni, organizatorka a na co dzień wspaniała lekarz opiekująca się Mukolinkami,
  • IFMSA-Poland Oddział Szczecin za życzliwość i wsparcie,
  • Wolontariuszom z Łuksza Anna na czele,
  • a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że akcja po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem.

 

26 lutego w ramach #tydzienmuko odbyło się spotkanie edukacyjne w DSK w Białymstoku. Patronat nad spotkaniem objął Rektor AM w Białymstoku Prof. Adam Krętowski oraz TVP o Białystok. Na spotkaniu był obecny przedstawiciel Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego Pani Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego do Spraw Równego Traktowania Monika Syczewska.
Warsztaty poprowadzili przedstawiciele oddziału północno wschodniego #MatioFundacja a najnowsze aspekty medyczne, w tym standardy leczenia CF przybliżyli nam Doc. Alina Minarowska oraz dr Łukasz Minarowski. Dziękujemy