Gala Jubileuszowa 10-lecia Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO
W 1996 roku powstała MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Wtedy tylko kilkanaście tysięcy osób w Polsce wiedziało co to jest mukowiscydoza. 7 lat później ponad 1 300 000 Polaków słyszało już o tej chorobie. Rok 2005 pokazał, że nie tylko zbudowaliśmy społeczne zainteresowanie problemem, ale poprzez program Life Club CF zaktywizowaliśmy chorych i ich rodziny. Będziemy dalej walczyć o ludzi z mukowiscydozą. Ufamy, że zechcesz się do nas przyłączyć.
Gala Jubileuszowa z okazji 10-lecia Fundacji MATIO, odbyła się 18 lutego 2007 r.w Filharmonii Krakowskiej. Towarzyszyły nam największe utwory muzyki filmowej w wykonaniu Krakowskiej Młodej Filharmonii pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Razem z Orkiestrą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im M. Karłowicza w Krakowie na fortepianie zagrała Tamara Lewak.
Podczas trwania Gali Jubileuszowej MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę uhonorowała swoich największych przyjaciół specjalnymi nagrodami dla przyjaciół Fundacji. Wśród nagrodzonych znajduje się między innymi Urząd Miasta Krakowa, a statuetka ta jest wyrazem szczególnych podziękowań dla wszystkich pracowników Urzędu za ich wieloletnią szczerą pomoc i zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz podopiecznych przez Fundację MATIO.
Uroczystość została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego.
W pocztówce nagranej z okazji X-lecia Fundacji MATIO życzenia wszystkim podopiecznym i ich rodzinom zechcieli przekazać:
Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych - p. Leszek Kuzaj, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa - p. Krystyna Kollbek - Myszka, p. Magda Bożyk, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, p. Michał Rdzanek z Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, p. Anna Dymna znana aktorka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko", p. Anna Siwek - MDK im. J. Korczaka w Krakowie, 11 - letnia Kaja, Poseł na Sejm RP - Irenausz Raś, studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, radna Miasta Krakowa do 2006 r. - Krystyna Jastrzębska, p. Tomasz Czopik - znany kierowca rajdowy, p. Urszula Smok - Fundacja "Podaruj Życie", student Grzegorz, Filip i Paweł, studentka Monika, dwuletnia Jula i pięcioletnia Klaudia. .
Pomysł i przygotowanie pocztówki zawdzięczamy Izabeli Kuszyńskiej i Alinie Andrusiewicz.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie piękne słowa!
Prof. dr med. Wojciech Cichy. Nagroda ta jest wyrazem wdzięczności Fundacji za jego wieloletnie poświęcenie na rzecz chorych na mukowiscydozę oraz promocje Fundacji w Polsce i poza Jej granicami.
Prezes firmy GEFCO Pan Bogdan Młynarczyk za niesioną pomoc naszym podopiecznym, oraz wsparcie działań Fundacji.
Joanna Jaworska za osobiste poświęcenie i zaangażowanie w działalność na rzecz chorych na Mukowiscydozę.
Katarzyna i Leszek Likus wyróżnieni jako „ Przyjaciel Fundacji” za wieloletnia pomoc na rzecz fundacji.
Alicja i Karol Ługowscy za bezinteresowną wieloletnią pomoc naszym podopiecznym i innowatorskie pomysły .
Dyr. Witold Malinowski otrzymał wyróżnienie dla całego Zespołu Szkół Muzycznych im. Karłowicza, a także wychowanków za wieloletnią współpracę i „granie” na rzecz naszych podopiecznych.
Alexander Ovrerweter za wieloletnią współprace, zaufanie i wielkie serce jakie okazane naszym podopiecznym, oraz wspieranie nas od początku działalności .
Dr Andrzej Pogorzelski za bezgraniczne oddanie i poświęcenie się chorym na mukowiscydozę.
Firma ROCHE za wieloletnie wpieranie działań na rzecz naszych podopiecznych. Jest to szczególne wyróżnienie dla Pani Anny Żur i Pani Julity Garbackiej w dowód wdzięczności za osobiste zaangażowanie, wsparcie oraz innowatorskie projekty służące naszym podopiecznym.
Monika Sołkowska za oddanie własnego czasu i serca naszym podopiecznym oraz za wzór wolontariusza.
Urząd Miasta Krakowa za wieloletnią pomoc udzielaną przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, jest to wyraz uznania dla wszystkich pracowników wydziału od lat służących nam wszelką pomocą i radą.
Robert i Ewa Wróbel z firmy Thomas Thorvaldsen- wytwórnia dobrych idei, za ich wieloletnią działalność na rzecz chorych na CF i stworzenie kampanii promującej trudne słowo mukowiscydoza w społeczeństwie polskim
Specjalne wyróżnienie Fundacja Matio przyznało swojemu byłemu i zasłużonemu prezesowi Panu Stanisławowi Sitko z okazji 81 urodzin za jego ponad 20 letnią bezgraniczną walkę o dobro chorych na mukowiscydozę