logo MATIO
OD PONAD 25 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

Fundacja MATIO w miesiącach czerwiec i lipiec prowadzi „Kurs języka polskiego dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym – uchodźców z Ukrainy” współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Osoby pozostające w Polsce wyrażają chęć nauki języka kraju przyjmującego, a także poznania jego kultury. Zależy nam, aby osoby niepełnosprawne, a także ich opiekunowie, uchodźcy z Ukrainy, nie byli wykluczeni społecznie. Mamy nadzieję, że udział w kursie zapewni jego uczestnikom możliwość swobodnego poruszania się w przestrzeni publicznej oraz ułatwi kontakt na poziomie komunikacji z personelem medycznym.

 

www.krakow.pl

ngo.krakow.pl

kurs ua

Warslogo matioztaty dla opiekunów i rodziców osób chorych na mukowiscydozę
organizowane przez MATIO Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

Warsztaty dla opiekunów i rodziców osób chorych na mukowiscydozę organizowane przez MATIO Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozępng

27.05. – 28.05.2022 r.

Warsztaty odbędą się w formie hybrydowej - stacjonarnie w Krakowie oraz online.
Dla osób, które chcą przyjechać do Krakowa zapewniamy bezpłatny nocleg i wyżywienie.
Udział w warsztatach jest całkowicie darmowy dla jednego rodzica lub opiekuna osoby chorej.
Szczegóły dojazdu oraz plan zajęć podamy tydzień przed warsztatami.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W wiadomości podaj:
1. Imię i nazwisko rodzica.
2. Imię i nazwisko chorego dziecka.
3. Data urodzenia chorego dziecka.
4. E-mail.
5. Telefon.
6. Formę - stacjonarnie czy online.
7. Czy potrzebujesz noclegu (dot. formy stacjonarnej).

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.05.2022 r.

 

Майстер-клас для опікунів та батьків, хворих дітей на муковісцидоз,
організований Фундацією допомоги родинам та хворим на муковісцидоз «MATIO».

27.05. – 28.05.2022 r.

Майстер-клас відбудетьться у двох формах – стаціонарно у м.Краків та онлайн.
Для осіб, які хочуть приїхати до Кракова ми забезпечуємо
безкоштоний нічліг у готелі і харчування.
Участь безкоштовна для одного з батьків або опікуна хворої особи.
Подробиці доїзду, а також план занять ми подамо за тиждень перед майстер-класом.
Якщо ти зацікавлений вишли повідомлення на електронну адресу: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Подай такі відомості:
1. Ім'я і прізвище батьків, які хочуть бути присутніми.
2. Ім'я і прізвище хворої дитини.
3. Дата народження хворої дитини.
4. Електронна адреса.
5. Телефон.
6. Форму - чи ти хочеш стаціонарно бути або онлайн.
7. Якщо стаціонарно, то чи ти потребуєш нічлігу.
Заявки ми приймаємо до 20.05.2022 р.

 

ZADANIE FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW NIW-CRSO

Program warszatów/програма семінару

loga niw ukraina

tramwajCzy wiesz że..?

Podstawowy, miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji osoby chorej na mukowiscydozy sięga nawet 4 tys. złotych, natomiast koszt leczenia nierefundowanymi lekami przyczynowymi dla 1 osoby to prawie MILION złotych rocznie?

Dlatego w dniach od 28 lutego do 6 marca 2022 r. po raz dwudziesty pierwszy organizujemy kampanię społeczną pod nazwą „XXI Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”, która w całości poświęcona jest upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz możliwościach godnego i dłuższego życia z tą chorobą.

Przez kilkanaście lat spotykaliśmy się z Wami w krakowskich tramwajach, gdzie kwestowaliśmy do puszek. Niestety, w tym roku, ze względu na trwającą pandemię  nie możemy się z Wami spotkać – wsiadajcie więc do naszego „wirtualnego tramwaju”, który rozpoczyna swoją trasę już  dzisiaj. Każdy wrzucony grosik do wirtualnej puszki, pomoże pozyskać środki finansowe - nieocenione wsparcie dla naszych podopiecznych.

Czas pandemii jest ciężkim okresem dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla chorych przewlekłe. Celem naszej zbiórki jest pozyskanie środków na działania fundacji, które realizujemy na rzecz naszych podopiecznych chorych na mukowiscydozę.

Mamy nadzieję, że podróżując „Fundacyjnym Wirtualnym Tramwajem" na zrzutka.pl, pomożecie nam osiągnąć założony cel. Razem dojedziemy na Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy i pomożemy naszym podopiecznym, chorym na mukowiscydozę. Twoje wsparcie = realna pomoc.

W związku z dofinansowaniem przez Gminę Miejską Kraków, na realizację zadania publicznego: "Tydzień Mukowiscydozy- działania w Krakowie"  serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

W dniach 28.02 do 06.03.2022 r. będzie miała miejce kampania społecza XXI  Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy" organiozwana przez Fundacje MATIO. Ma ona służyć upowszechnianiu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu a przede wszytskim  o możliwościach godnego i dobrego życia.

Hasło XXI Tygodnia Mukowiscydozy to " Mukowiscydoza jest dorosła", ma orientować odbiorcę na chorobę, chcemy pokazać jak wiele pracy i wyrzeczeń wymaga życie z mukowiscydozą i jak bardzo zmienia się to na przestrzeni ostatnich dekad.

Podejmowane przez Fundację MATIO działania adresowane są do wszystkich grup społecznych przede wszystkim mieszkańców Krakowa, ale też całej Polski. Większość działań odbywa się w Krakowie ponieważ Kraków jest siedzibą naszej organizacji. Na ten czas zaplanowano szereg akcji edukacyjno –informacyjnych mających na celu szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat tej nieuleczalnej choroby.

 W dnia 04.-05.03 odbędzie się akcja edukacyjno– informacyjna, dotycząca mukowiscydozy  w Galerii Bronowice, połączona z wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci min: badania profilaktyczne, „Szpitalem Misia Tulisia”, malowanie twarzy, malowanie karykatur, czytanie książki o "Muko-widzi-koza" dotyczącej mukowiscydozy.

image07

 

 

W dniu 04.03 odbędzie się  Koncert Charytatywne na rzecz Podopiecznych Fundacji MATIO, zagra zespół Vevantis. Koncert w klubie studenckim Gwarek ma zachęcić i zainteresować młodzież . Przed koncertem odbędzie się akcja edukacyjna na temat mukowiscydozy, będziemy chcieli zachęcić młodzież do wspierania naszych działań i wolontariatu na rzecz naszych podopiecznych.

image022

 

XX! Tydziń Mukowiscydozy

 

FUNDACJA MATIO w dniach od 28 lutego  do  6 marca 2022 r. po raz dwudziesty pierwszy organizuje  kampanię społeczną pod nazwą „XXI Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy” (program na końcu), która w całości poświęcona będzie upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz możliwościach godnego i dłuższego życia z tą chorobą.

Hasło kampanii:   „Mukowiscydoza jest dorosła”

image02

 

Działania podejmowane w trakcie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy, którego organizatorem jest Fundacja MATIO.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną w kraju, chcąc zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, część działań Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy przeniesione będzie do mediów, działania również korygowane będą na bieżąco – wynikać to będzie z reakcji na aktualną sytuację pandemiczną w kraju.


 1. Działania edukacyjne – szkoły, przedszkola, placówki wychowawcze. Fundacja dostarczy do wszystkich zainteresowanych placówek prezentację i materiały informacyjno-edukacyjne OTM. Prezentacja ukaże chorobę poprzez pryzmat chorych dorosłych oraz problemów z jakimi borykają się na co dzień.


2. Współpraca z PFRON i Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich w zakresie udostępniania materiałów Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy na stronach Internetowych PFRON oraz miast członkowskich SZMP.


3. W dniach 28.02 - 6.03.2022 r. uruchomiona zostanie całodobowa Infolinia Fundacji MATIO dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z mukowiscydozą nr tel. 12 292 31 80.


4. W ramach kampanii OTM Centrum Medyczne w Karpaczu proponuje bezpłatne konsultacje telefoniczne dla osób chorych na mukowiscydozę oraz ich rodzin.

Poniżej lekarze konsultujący i terminy konsultacji:

- lek. med. Elżbieta Zalewa: 03.03.2022r. w godzinach 13:00 - 15:00 pod nr tel. 883 358 168


- lek. med. Adam Słowikowski: 01.03.2022r. w godzinach 13:00 - 15:00 pod nr tel. 883 358 111


- lek. med. Ewa Pomarańska: 02.03.2022r. w godzinach 12:00 - 13:00 pod nr tel. 883 358 122.

 

5. Dzień Dinozaura  (28.02.2022 r.) akcja kierowana do chorych dorosłych z terenu całej Polski, „Ile lat tyle procent zniżki” na realizację zamówienia w sklepie MATIO-MED.


6. Przez cały czas trwania OTM przebiegać będą działania edukacyjno–informacyjne w mediach: na portalach społecznościowych Fundacji oraz naszych partnerów i patronów medialnych OTM oraz Ambasadorów naszej Fundacji.


7. Podjęcie działań promocyjnych związanych z wprowadzeniem na polski rynek aplikacji „CF HERO


8. Zbiórka „Wirtualny Tramwaj” na portalu zrzutka.pl  https://zrzutka.pl/k7nktw


9. Koncert Charytatywny zagrany przez zespół Vevantias, na rzecz podopiecznych Fundacji MATIO, zorganizowany w klubie studenckim „Gwarek” w Krakowie w dniu 4.03.2022 r. o godz. 19.30


10. Prowadzenie działań edukacyjnych związanych z mukowiscydozą dla różnego odbiorcy w Galerii Bronowice w Krakowie w dniach 4.03 i 5.03.2022 r.


11. „Morsowanie w Węgorzynie” event połączony z edukacją o mukowiscydozie.

 

12. IV Charytatywny Bal Fundacji MATIO - 26.02.2022 r. połączony z licytacjami charytatywnymi na platformie Allegro na rzecz podopiecznych Fundacji.

 

13. Elementem kampanii będzie również podkreślenie działań na rzecz chorób rzadkich w tym mukowiscydozy w „Światowym Dniu Chorób Rzadkich”.

14. Spotkanie Edukacyjno-szkoleniowe dla rodziców i opiekunów chorych na mukowiscydozę w Białymstoku, organizowane w dniu 06.03.2022r. przez  Oddział Północno-Wschodni Fundacji MATIO

 

 

Kontakt: nr telefonu 12 292 31 80, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.