logo matio

 

 

Zgodnie z planem działań, finansowanych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na rok 2019, minister Elżbieta Rafalska podpisała program „Opieki wytchnieniowej”. Jest on adresowany do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnością.

otm slider

Fundacja MATIO po raz XVIII zorganizowała coroczną kampanię społeczną pod nazwą Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy, która w tym roku kładła szczególny nacisk na podniesienie świadomości społecznej dotyczącej dziedziczenia choroby genetycznej jaką jest mukowiscydoza. Choroby genetyczne wciąż budzą niepokój, a odziedziczenie prawidłowego lub zmienionego genu jest zawsze zjawiskiem losowym, całkowicie od nas niezależnym. Tak więc celem naszej Kampanii było zwrócenie uwagi społeczeństwa na ten jakże ważny problem. Jak co roku, tak i w tegorocznej kampanii staraliśmy się upowszechniać wiedzę o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu, a przede wszystkim możliwościach godnego i dłuższego życia. Po raz drugi kampania odbyła się pod hasłem #NieWidaćPrawda, gdyż ma ono szczególne znaczenie dla chorych, gdyż orientuje nas na chorobę, która na pierwszy rzut oka nie daje żadnych widocznych objawów. Podczas całego tygodnia w całej Polsce odbywały się liczne eventy, których celem była edukacja społeczeństwa i wsparcie dla osób chorych na mukowiscydozę. Do takich wydarzeń zaliczyć trzeba m.in. warsztaty, konferencje, koncerty, zbiórki na rzecz naszych podopiecznych, czy też zorganizowany przez naszą Fundację I Bal Charytatywny. W tym miejscu chcielibyśmy krótko podsumować nasze działania.

gocars wspiera matio3Po raz pierwszy w historii za pośrednictwem portalu Allegro Charytatywni można licytować Charytatywną Jazdę Samochodem Elektrycznym GO+ EAuto podczas PLATINUM 3 Rajdu-Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Osoba, która wylicytuję przejazd, będzie miała okazję usiąść na prawym fotelu rajdowego samochodu elektrycznego i poczuć prawdziwe rajdowe emocje.

logo matio

 

"Trzynasta” renta i emerytura, którą rząd planuje przyznać jednorazowo w tym roku, wynosić ma 1100 zł brutto, czyli 888,25 zł „na rękę”. Co ważne dla wielu osób, korzystających z różnorodnego wsparcia, ta kwota nie będzie się wliczała do dochodu.

Już po raz siódmy, za pośrednictwem portalu Allegro Charytatywni można licytować przejazd samochodem podczas PLATINUM 3 Rajdu-Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Osoba, która wylicytuję przejazd, będzie miała okazję usiąść na prawym fotelu i poczuć prawdziwe rajdowe emocje. Za kierownicą gościnnie zasiądzie kierowca rajdowy Piotr Fetela.

 

IMG 4529

Jeśli jesteś miłośnikiem rajdowych wrażeń, zapraszamy do licytacji!Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe podopiecznych Fundacja MATIO