logo MATIO
OD PONAD 25 LAT W SŁUŻBIE
CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

Aktualności

Mój najlepszy muko lekarz1

 

Po raz drugi organizujemy plebiscyt „Mój najlepszy Muko-lekarz”, którego celem jest uhonorowanie lekarzy, których cechuje ponadprzeciętne zaangażowanie w opiece nad chorymi na mukowiscydozę, indywidualne, nieszablonowe podejście do pacjenta oraz ogromna wrażliwość i empatia. Profesjonalizm, innowacyjność i skuteczność w podejmowanych działaniach. Docenimy lekarzy, którzy swoją pracowitością i postawą zapracowali na zaufanie i wdzięczność pacjentów. Nie bez znaczenia przy ocenie kandydata będzie jego aktywność wybiegająca poza ramy obowiązków.

Kandydatów do konkursu można zgłaszać do 15 listopada 2022 roku.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Zgłoś swojego lekarza już dziś!

 

Przypominamy, że w poprzedniej edycji w 2021 r. zwycięzcą plebiscytu „Mój najlepszy Muko-lekarz” został dr Wojciech Skorupa.

IMG 0949


28 lipca oficjalnie zakończył się „Kurs języka polskiego dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym – uchodźców z Ukrainy”.

Podczas ostatniego spotkania uczestnicy rozwiązali test sprawdzający postępy w nauce, a także otrzymali dyplomy i upominki wspomagające samodzielną naukę. Podsumowując wyniki testu, można śmiało stwierdzić, że uczniowie poprawili swoją wiedzę. Wyrazili oni także chęć kontynuowania nauki języka polskiego na wyższym poziomie, ponieważ zamierzają pozostać w Polsce. Nauka języka kraju przyjmującego pozwoli uczestnikom na lepszą komunikację z personelem medycznym, a także na usamodzielnienie się i uzyskanie większych szans na rynku pracy.

Kurs był bardzo intensywny, ponieważ spotkania odbywały się trzy razy w tygodniu w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


„Kurs języka polskiego dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnych – uchodźców z Ukrainy” został zorganizowany przez Fundację MATIO i był współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

zakończenie kursu