• Kwartalnik MATIO Mukowiscydoza

  • Czytaj dalej...

  • GENialna szkoła

    GENialna szkoła -Ogłoszenie wyników

  • 1% dla mukowiscydozy KRS 0000097900

  • XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  • Pracuję w NGO - program szkoleń

Wspomóż nas - przekaż darowiznę

 zł    gr

Aktualności

Ukazał się kolejny w tym roku numer Kwartalnika MATIO Mukowiscydoza

 Do domów podopiecznych fundacji MATIO dotarł nowy numer Kwartalnika MATIO Mukowiscydoza  (2 (68)/2015). Bezpłatne czasopismo naszej organizacji ukazuje się od 1998 roku, w tym roku wydajemy je także dzięki wsparciu środków PFRON. Kwartalnik MATIO Mukowiscydoza ukazuje się w nakładzie 6000 egzemplarzy i dystrybuowany jest nie tylko do podopiecznych Fundacji - trafia także do kilku tysięcy lekarzy, wolontariuszy, bibliotek, urzędów, uczelni i innych instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Zapraszamy także do lektury wydania internetowego, a zainteresowanych wydaniem drukowanym Kwartalnika  prosimy o kontakt.

Colobreathe - lek dla chorych na mukowiscydozę

W dniu 13 lutego 2012 r. Komisja Europejska przyznała pozwolenie na dopuszczenie leku Colobreathe do obrotu ważne w całej Unii Europejskiej. Obecnie produkt jest dostępny mi.in. we Francji, Niemczech, Holandii, na Słowacji. W trzecim kwartale roku planowane są Rumunia i Węgry oraz Polska (koniec 08.2015/początek 09/2015).

Colobreathe stosuje się w leczeniu przewlekłych zakażeń płuc wywołanych przez bakterię Pseudomonas aeruginosa u pacjentów z mukowiscydozą w wieku przynajmniej 6 lat. Lek wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza.

Prezes Stanisław Sitko Filantropem Krakowa 2014

 Prezes Stanisław Sitko Filantropem Krakowa A.D. 2014

29 czerwca w Pałacu Wielopolskich Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider wręczyli tytuły „Filantrop Krakowa A.D. 2014”. Laureatami XV, jubileuszowej edycji konkursu zostali: p. Stanisław Sitko, wieloletni Prezes i aktualny Wiceprezes Fundacji MATIO, ksiądz Jan Seremak z Parafii św. Brata Alberta w Krakowie – obaj w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii oraz Fundacja Tesco Dzieciom - w kategorii za największy finansowy wkład w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom oceniany według kryterium wysokości wkładu finansowego. Laureaci otrzymali symboliczne berła wzorowane na berle św. Królowej Jadwigi, akty nadania tytułu i znaczki. „Filantrop Krakowa to bardzo ważne wyróżnienie, które nagradza ludzi wielkiego serca, mających świadomość pomagania innym” – powiedział podczas uroczystości Prezydent Jacek Majchrowski. Prezydent dodał, że tytuł mówi nie tylko o pomocy, ale tworzy więź między organizacjami pozarządowymi, samorządem, beneficjentami a darczyńcami, którym na sercu leży pomaganie.
„ Jestem ogromnie zaszczycony i wzruszony – powiedział Wiceprezes Fundacji MATIO Stanisław Sitko – nie wiem, czy zasłużyłem na takie wyróżnienie, ale ogromnie się cieszę, że w czasie tych 20 lat, odkąd zacząłem działać na rzecz chorych na mukowiscydozę, wiele się zmieniło. Widać, że ta praca miała sens, a to szczególne wyróżnienie dedykuję wszystkim chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom”.

Nowy gadżet Fundacji

 

Nowy gadżet Fundacji MATIO, M Mukowiscydoza zapraszamy do licytacji na portal Charytatywni Allegro i aukcje na rzecz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę

Dni Kalwarii - zbiórka na rzecz chorych

 27 i 28 czerwca zapraszamy do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dni Kalwarii organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku podczas wydarzenia nasza organizacja będzie gościła ze stoiskiem edukacyjnym oraz kwestą na rzecz podopiecznych Fundacji MATIO. Podczas Dni Kalwarii tradycyjnie organizatorzy przygotowali mnówstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, występy, prezentacje, koncerty a przede wszystkim koncerty gwiazd. W sobotni wieczór na stadionie Kalwarianki wystąpi zespół Elektryczne Gitary. Niedzielny wieczór należał będzie do Pawła Stasiaka i zespołu Papa D. Na zakończenie Dni Kalwarii będziemy świadkami niesamowitego pokazu fajerwerków.
Zapraszamy!

facebook

stat4u stat4u