• GENialna szkoła

    GENialna szkoła - ogłoszenie wyników

  • Warsztaty edukacyjne "Mukowiscydoza"

  • Pracuję w NGO - program szkoleń

Wspomóż nas - przekaż darowiznę

 zł    gr

Aktualności

Dopłaty Fundacji do wypożyczania i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego

Fundacja MATIO w związku z zapytaniami podopiecznych informuje, że nadal dofinansowuje podopiecznym Fundacji zakupywany ze środków własnych w sklepie Fundacyjnym sprzęt rehabilitacyjnego http://matio-med.pl (dopłata 10 % ), w tym także kamizelki drenażowej the Vest (dopłata  1000 PLN). Fundacja nadal także umożliwia bezpłatne wypożyczenie kamizelek drenażowych The Vest.

Zdrowie ponad podziałami

Choroby dotykają nas wszystkich, niezależnie od rasy, wykształcenia czy poglądów politycznych. Zabieganie o jak najlepsza opiekę nad pacjentami  łączy ludzi świadomych konsekwencji choroby. Zwłaszcza tych, którzy wiedzą czym jest choroba rzadka, przewlekła, towarzysząca całemu życiu, często przedwcześnie je skracająca. Tu nie ma miejsca na podziały, sympatie czy antypatie. Tu cel jest jeden – poprawa jakości życia, leczenia, bytu.

Rusza rekrutacja II edycji projektu Pracuje w NGO

Zapraszamy osoby niepełnosprawne, które chcą zdobyć nowy zawód i znaleźć ciekawą pracę do udziału w nowym projekcie Fundacji MATIO i Fundacji BIS. Dzięki udziałowi w szkoleniach i płatnych stażach przygotujemy uczestników do pracy w organizacjach pozarządowych na stanowiskach specjalista ds. PR i reklamy lub samodzielny księgowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 czerwca 2014

GENialni są wśród nas

W roku szkolnym 2013/1014 rozpoczęła się I edycja konkursu „GENialna szkoła” realizowanego przez Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO w ramach kampanii społecznej „Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy”. Akcję Patronatem Honorowym objęła Minister Edukacji Narodowej.
6 maja w budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej rozpocznie się uroczystość wręczenia nagród i przyznania tytułów „GENialnej szkoły” placówkom edukacyjnym, które w sposób szczególnie odpowiedzialny opiekują się dziećmi chorymi na choroby rzadkie w tym mukowiscydozę, z udziałem Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka i Sekretarza Stanu p. Tadeusza Sławeckiego. 

facebook

stat4u stat4u