• GENialna szkoła

    GENialna szkoła - ogłoszenie wyników

  • Warsztaty edukacyjne "Mukowiscydoza"

  • Pracuję w NGO - program szkoleń

Wypełnij PIT on-line

Wypełnij on-line swój PIT

Przekaz Fundacji swój 1% podatku

KRS 0000097900

więcej szczegółów

Program e-pity ©2014 e-file sp. z o.o.

Aktualności

Nowy film promujący Fundację w Youtube

Obejrzyj nowy film promujący Fundację MATIO i mukowiscydozę w kanale Youtube

Dolina Mukolinków znowu w akcji !!

 05.04.2014 roku w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Kupiec w Szczecinie odbyła się kolejna edycja akcji "Dolina Mukolinków". Działania na terenie miasta rozpoczęła dr Iwona Ostrowska z SPSK nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego, która nigdy nie zapomina o podopiecznych fundacji z terenu woj. zachodniopomorskiego, jest z nimi, wspiera w chorobie i kłopotach dnia codziennego. Pasja pani doktor udzieliła się wielu wspaniałym osobom. W tym roku w organizację „Doliny Mukolinków” zaangażowanych było kilkunastu studentów medycyny z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, którzy przynależą do organizacji IFMSA oraz wiele osób dobrej woli, którym los pacjentów nie jest obojętny. Wśród nich byli lekarze, uczniowie, rodzice dzieci chorych na mukowiscydozę i sami chorzy.

List Prezesa Fundacji MATIO w sprawie świadczeń pielęgnacyjnych

W związku z trwającym obecnie protestem opiekunów i rodziców osób niepełnosprawnych, w trosce o 1500 polskich chorych na mukowiscydozę oraz przyszły nadal nie do końca pewny poziom, status i wysokość świadczeń ich opiekunów Prezes Fundacji MATIO Paweł Wójtowicz wystosował list do najważniejszych osób w państwie dotyczący poparcia uzawodowienia opieki świadczonej przez rodziców i podwyżki świadczeń pielęgnacyjnych dla opiekunów i rodziców osób chorych na mukowiscydozę.

Konferencja naukowa „Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych, Badania kliniczne w chorobach rzadkich”

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa w imieniu  Wydziału Lekarskiego UJ CM na Konferencję naukową „Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych, Badania kliniczne w chorobach rzadkich”, która odbędzie się 7 maja 2014 w Krakowie. Konferencja ta organizowana jest we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym w obszarze polskiej platformy medycznej POLCRIN,  MATIO Fundacją Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę oraz Małopolskim Ośrodkiem Medycyny Translacyjnej UJ CM.  Z uwagi na wieloaspektową problematykę oraz chęć poprawy sytuacji i jakości życia osób cierpiących na choroby rzadkie, Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym właśnie z chorobami rzadkimi w tym rozwiązaniom systemowym proponowanym pacjentom i rodzinom pacjentów. Udział wielu doświadczonych specjalistów z kraju i zagranicy w charakterze prelegentów pozwoli na przybliżenie tej ważnej tematyki i przedstawienie jej na wielu płaszczyznach i z ujęciem kluczowych w tej dziedzinie aspektów. Konferencja jest organizowana zarówno dla lekarzy, specjalistów jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką.

 

facebook

stat4u stat4u