• Czytaj dalej...

  • 1% dla mukowiscydozy KRS 0000097900

  • GENialna szkoła

    GENialna szkoła - II edycja konkursu

  • XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  • Pracuję w NGO - program szkoleń

opp2014

Wspomóż nas - przekaż darowiznę

 zł    gr

Aktualności

Ukazał się nowy numer Kwartalnika MATIO Mukowiscydoza

 Drodzy podopieczni i rodzice osób chorych na mukowiscydozę już jest w waszych domach nowy numer Kwartalnika MATIO Mukowiscydoza   (1 (67)/2015). Bezpłatne czasopismo naszej organizacji ukazuje się od 1998 roku, w tym roku także dzięki wsparciu środków PFRON. Kwartalnik MATIO Mukowiscydoza dystrybuowany jest nie tylko do podopiecznych Fundacji, każdy nr trafia także do kilku tysięcy lekarzy, wolontariuszy, bibliotek, urzędów, uczelni i innych instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Zapraszamy do lektury wydania internetowego, a zainteresowanych Kwartalnikiem prosimy o kontakt.

Łatwiejsze leczenie mukowiscydozy w Szpitalu św. Ludwika

  Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie może zapewnić jeszcze lepszą opiekę dzieciom zmagającym się z mukowiscydozą. Jest to możliwe za sprawą Fundacji MATIO, która w poniedziałek 20 kwietnia przekazała WSSDz im. św. Ludwika system do drenażu układu oddechowego THE VEST wraz z 8 kamizelkami szpitalnymi. System pomimo, że jest znany od lat 90-tych XX wieku, wykorzystywany jest jedynie w 6 szpitalach w Polsce. W dniu 20 kwietnia odbyła się konferencja prasowa na której przekazanano sprzęt szpitalowi.

Kierunek walka o oddech

 9 marca Paweł Nowakowski wyruszył w samotny rajd rowerowy. Postanowił odwiedzić 6 krajów i 6  stolic. Wyjechał z Wągrowca, by 18 kwietnia dotrzeć do stolicy Portugalii – Lizbony. Po  drodze  Berlin, Amsterdam, Bruksela, Paryż, Madryt. Blisko 3400 km na  rowerze w równe 40    dni.    Nie jedzie  tylko dla  własnej satysfakcji – w czasie podróży  zbiera  pieniądze dla dzieci  chorych na  mukowiscydozę. Każdy, kto chce włączyć się w  akcję  może za każdy    przejechany przez Pawła  kilometr wpłacić  symboliczną złotówkę na konto bankowe naszej Fundacji. 

Już po raz czwarty Rajdowcy wspierają Mukowiscydozę.

Wylicytuj przejazd samochodem rajdowym podczas prologu

28 i 29 marca w Wieliczce odbędzie się IX Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Rozpocznie go wieczorny Prolog o Puchar Burmistrza Wieliczki rozegrany na ulicach miasta.

Szybki PIT 2015

Trwa akcja Ministerstwa Finansów i Urzędów Skarbowych "Szybki PIT" promująca rozliczenia podatkowe poprzez system internetowy e -deklaracji.  Dzięki temu możesz rozliczyć się szybko, pewnie i bezbiecznie. W całej Polsce w wielu miejscach urzędnicy skarbowi pomogą w wypełnieniu deklaracji, działają także punkty informacyjno-wspomagajace podatników podczas wypełniania deklaracji PIT oraz dni otwarte Urzędów Skarbowych. Wypełniając deklarację podatkową możecie pomóc naszej Fundacji i jej podopiecznym przekazując swój 1% podatku. Pamiętajcie o nr KRS 0000097900.

 

facebook

stat4u stat4u