• Kwartalnik MATIO Mukowiscydoza

  • MUKO KOMPLEX MATIO Małopolska

    MUKO KOMPLEX MATIO Małopolska

  • Czytaj dalej...

  • charytatywni Allegro

  • 1% dla mukowiscydozy KRS 0000097900

  • XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  • Przekaż darowiznę

  • Warsztaty edukacyjne "Mukowiscydoza"

  • Wydawnictwa edukacyjne Fundacji

Wspomóż nas - przekaż darowiznę

 zł    gr

Aktualności

"Slalom dla Zdrowia" odwołany

Decyzją Zarządu Fundacji ze względu na wysokość pokrywy śnieżniej Fundacja MATIO odwołuje zawody i wydarzenie "Slalomem po Zdrowie". Przepraszamy i zapraszamy za rok.

Warsztaty szkoleniowo edukacyjne Mukowiscydoza 2015

Transmisję online Warsztatów szkoleniowo edukacyjnych Mukowiscydoza realizowanej dzięki uprzejmości firmy Multitech24.pl http://www.multitech24.pl

Współpraca z serwisem Wiewiorka.pl – recykling dla podopiecznych

Decyzją Zarządu Fundacja podjęła współpracę z serwisem Wiewiorka Sp. z o.o. ( wiewiorka.pl ), która jest nowoczesną platformą internetową, dzięki której segregacja odpadów jest jeszcze prostsza. Za dostarczone do serwisu Wiewiorka.pl surowce i przedmioty serwis na subkonta podopiecznych będzie wypłacał wynagrodzenie zgodne z cennikiem tam dostępnym. 

VII Europejski Tydzień Świadomości Mukowiscydozy

Rozpoczął się VII Europejski Tydzień Świadomości Mukowiscydozy (16-22 listopada). Główną ideą europejskiej kampanii jest wezwanie do solidarnego włączenia się Europejczyków w działania na rzecz dłuższego i lepszego życia wszystkich chorych na mukowiscydozę. W Polsce od lat środowiska związane z mukowiscydozą prowadzą działania na rzecz poprawy jakości życia chorych, zrozumienia choroby, zrozumienia rodzin opiekujących się chorymi. Życie z chorobą przewlekłą, wciąż nieuleczalną jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy towarzyszy temu świadomość wyobcowania. Nie zawsze choroba jest widoczna na zewnątrz, informacja o niej powoduje więc zdziwienie, czasami niedowierzanie. To sytuacje bardzo trudne, zwłaszcza gdy maja miejsce w szkole, przedszkolu, wśród sąsiadów. Społeczna świadomość istnienia mukowiscydozy jest ogromnie ważna, więc dziękujemy wszystkim, którzy dokładają starań, by była możliwie wysoka.
W ramach VII Europejskiego Tygodnia Świadomości Mukowiscydozy w dniach 20-22.11.2015 w Krakowie Fundacja MATIO organizuje warsztaty – szkoleniowo edukacyjne dla rodziców i opiekunów chorych na mukowiscydozę. W wykładach wezmą udział także pielęgniarki, fizjoterapeuci, dietetycy i studenci medycyny.
Program warsztatów: http://mukowiscydoza.pl/Aktualnosci/program-xv-warsztatow-szkoleniowo-edukacyjnych-mukowiscydoza-2015.html
18 listopada w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słów w Niepołomicach odbył się także koncert charytatywny Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, z której dochód wesprze leczenie i rehabilitację chorych.

Projekt "Slalomem po zdrowie"

Fundacja MATIO zaprasza wszystkich chorych na mukowiscydozę zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego do udziału w projekcie "Slalomem po zdrowie", który odbędzie sie dniach 28-29.11.2015. W tych dniach w Korbielowie lub Białce Tatrzańskiej będziecie mogli rozpocząć sezon narciarski - w programie m.in zawody narciarskie z nagrodami. Zapewniamy wyżywienie, nocleg i dojazd, a także wsparcie lekarzy i rehabilitantów.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:krakow@mukowiscydoza.pl

Projekt wspólfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego

facebook

stat4u stat4u