• Kwartalnik MATIO Mukowiscydoza

  • Czytaj dalej...

  • GENialna szkoła

    GENialna szkoła -Ogłoszenie wyników

  • 1% dla mukowiscydozy KRS 0000097900

  • XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  • Pracuję w NGO - program szkoleń

Wspomóż nas - przekaż darowiznę

 zł    gr

Aktualności

Podarunek dla dzieci z oddziałów w IMiD w Warszawie

 Dzień Dziecka to nie tylko okazja do podarowania małym i większym milusińskim różnego rodzaju prezentów, to także moment, w którym serce każdego rodzica bije szybciej. Wtedy po raz kolejny uświadamiamy sobie, że dzieci są naszym największym skarbem - i czegokolwiek by nie zrobiły, zawsze będziemy przy nich. Kochając, tuląc i drżąc o ich zdrowie. Fundacja MATIO zawsze jest ze wszystkimi chorymi na mukowiscydozę dziećmi, pamiętając o nich i wysyłając paczki z niespodziankami. Z okazji Dnia Dziecka Fundacja MATIO przekazała Instytutowi Matki i Dziecka w Warszawie darowiznę innego rodzaju - wagi dla niemowląt, przewijaki, dozowniki na płyn dezynfekujący, dozowniki na maseczki, rękawice jednorazowe, maseczki ochronne, różnego rodzaju pulsometry - wszystko o wartości ponad 8.000 zł.
Zakażenia bakteryjne to poważne zagrożenie dla osób z niską odpornością, zwłaszcza przebywających w szpitalach, więc tego typu podarunków nigdy za wiele.

19 czerwca zapraszamy do Krakowa na III Run na rzecz Veroniki

 Verka jest śliczną, pełną energii, 10-letnią dziewczynką! Na co dzień mieszka z mamą i chodzi do Szkoły Podstawowej w Krakowie. W przyszłości chciałaby zostać pediatrą albo…. mechanikiem samochodowym. Jest chora na mukowiscydozę.
Mama Veroniki stara się o nowy inhalator i wyjazd na turnus rehabilitacyjny nad Bałtyk– i właśnie w tym możemy jej pomóc! Bądźcie z nami - III RUN FOR VERONIKA, KRAKOWSKIE BŁONIA 19.06.2015, START: GODZ.18.00, ZBIÓRKA PRZY KAMIENIU PAPIESKIM

Koncert na rzecz Felka w Licheniu Starym

 Zapraszamy w dniu 29 maja 2015 do udziału w akcji charytawnej Fundacji MATIO i Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym organizowanej na rzecz chorego na mukowiscydozę Felicjana Chaładaja.

Ogłoszenie wyników II edycji konkursu „GENialna szkoła” 2014/2015

 

Ogłoszenie wyników II edycji konkursu „GENialna szkoła” 2014/2015

Z wielką przyjemnością informujemy, że druga edycja konkursu „GENialna szkoła” ma już swoich finalistów. Niezależnie od kategorii przyznanych nagród podkreślamy, że wszystkie zgłoszone w tym roku szkolnym placówki edukacyjne zasługują na miano GENialnych. W uzasadnieniach, opisach, nadesłanych zdjęciach i materiałach filmowych przede wszystkim widać dziecko – raz mniejsze, bo w wieku przedszkolnym, a nieraz młodzież. Wszystkie te dzieci wymagają zrozumienia i właściwej opieki, i w każdej z placówek tę opiekę, a także serce i miłość otrzymują. Nasz konkurs jest dowodem, że w każdym miejscu w Polsce można spotkać ludzi, którzy wciąż jeszcze pamiętają, czym jest pasja. Pasja nauczania połączona z miłością do dzieci, chęcią pomocy, która jest zwykłym ludzkim odruchem. Gratulujemy wszystkim!

Rajd Rowerowy "Ponad Podziałami" w Wągrowcu

 

Fundacja MATIO oraz ZSP nr 1 w Wągrowcu serdecznie zapraszają na czwartą edycję rajdu rowerowego "Ponad podziałami" w dniu 23 maja, o godz. 11.30, w tym roku mottem rajdu jest "Transplantacja to życie".

facebook

stat4u stat4u